Rekuperace

Pojem rekuperace představuje tzv. zpětné získávání tepla. Přiváděný venkovní čerstvý vzduch prochází přes rekuperační výměník uvnitř vzduchotechnické jednotky, do kterého z druhé strany vstupuje teplý odpadní vzduch z objektu.

Proudy vzdušniny se nemísí, protože jsou dokonale odděleny soustavou kanálků, které zabraňují zpětnému průniku pachů z odváděných prostorů. Stěnami kanálků dokonale přechází teplo z odváděného vzduchu na přívodní. Účinnost rekuperačních jednotek je až 95%.

Proč rekuperace

 

Zdraví:

výrazně snižuje negativní aspekty interního mikroklimatu, jako jsou například nedostatek čerstvého vzduchu, vysoká koncentrace oxidu uhličitého, nadměrná vlhkost , prach a vlhkost z vnějšího prostředí, které mohou velmi negativně ovlivňovat lidské zdraví

Úspora energie:

Stále vyšší podíl na tepelných ztrátách budov má ztráta větráním. Systémy rekuperace využívají zpětného získávání tepla z odpadního vzduchu , na rozdíl od přirozeného nebo podtlakového větrání, a tím významě přispívají k celkové úspoře energií.

Investice:

Při instalaci rekuperačního systému dochází ke zvýšení hodnoty nemovitosti, snížení její energetické náročnosti a zejména pak k zajištění zdravého vnitřního prostředí.

Stavba:

Kvalitní rekuperační systémy je možné navrhovat a realizovat jak pro novostvby, tak i pro rekonstrukce při volbě buď centrálního nebo lokálního řešení.

Kontaktní údaje

Petr Průša - Pruklima

Pod Stárkou 1560/35
140 00 Praha 4

Telefon

603 811 119

Kontaktujte nás

6 + 14 =

Copyright ©2021 Pruklima - Petr Průša